Služby : Webhosting

Naše firma Vám nabízí umístění www prezentací na Internetu a spolu s tím další doplňkové služby, které jsou součástí umístění stránek na našich serverech a jsou tedy zpravidla zdarma.

Co si představit pod pojmem webhosting? Jedná se o umístění zákaznických prezentací na našich ATLANCOM serverech, které jsou nepřetržitě 24 hodin denně připojeny k Internetu tak, aby mohly být stránky kdykoliv a odkudkoliv dostupné. Umístění www stránek na Internetu je samozřejmě jednou z koncových fází, kterou "proces" publikování na Internetu prochází. Před jejich umístěním musí být nejprve navrženy (webdesign) tak, aby odpovídaly Vašim požadavkům a potřebám a poté vyrobeny (webdesign). Rovněž v obou těchto případech je naše firma připravena vyjít Vám vstříc.

Při umísťování stránek na Internetu hrají důležitou roli mj. tyto aspekty:

  • Adresa stránek - je jedním z nejdůležitějších. Od ní se v budoucnu bude vše odvíjet. Adresu budete sdělovat obchodním partnerům, svým známým, kamarádům, tisknout na vizitky, propagační materiály, posílat e-mailem apod. Je tedy velice důležité, jakou zvolíte. Všeobecný a velice účinný a spolehlivý trend je mít zaregistrovanou vlastní doménu. Adresa Vašich stránek bude nejkratší možná a zároveň bude shodná např. s názvem Vaší firmy či předmětem podnikání. Bude tedy jednoduše zapamatovatelná, nekomplikovaná a krátká. Co víc si přát...
  • Množství prostoru potřebné pro stránky - je dalším z aspektů. Stránky mohou obsahovat různé množství grafiky, textu, zvuků či videa a v závislosti na tom vyžadují různě velké místo na disku počítače. Naše firma Vám nabízí takové programy umístění, ze kterých si vyberete jak při velice jednoduchých osobních stránkách, tak při náročných firemních prezentacích programovaných na míru. Nebudete mít pocit, že platíte zbytečně navíc.

Dynamika

Hitem poslední doby jsou stránky dynamické. Co to znamená? Stránky lze podle proměnlivosti obsahu a jejího způsobu rozlišit na dvě základní skupiny:

  • Statické - jejich obsah je stále stejný, dokud autor nebo jiná oprávněná osoba neprovede na stránkách změnu. Na stránkách neexistuje rozhraní, pomocí kterého by uživatel mohl zadávat své požadavky. Může si stránky pouze prohlížet, nemůže do nich nijak zasahovat.
  • Dynamické - jejich obsah je generován na základě uživatelových požadavků a není tedy neustále stejný. Mění se podle toho, co uživatel zadal (např. k vyhledávání či zápisu do databáze). Typickým příkladem dynamického generování stránek jsou např. internetové vyhledávače, různé internetové obchody apod.

Naše firma je samozřejmě připravena poskytnout zákazníkům prostředky pro dynamické generování stránek a přístup do databází. Na našich ATLANCOM serverech je možno provozovat skripty psané v programovacím jazyce PHP, přístup k databázím obstará démon MySQL.

Aktualizace

V případě, že se rozhodnete umístit Vaši prezentaci na našich ATLANCOM serverech, získáte mj. FTP přístup do struktury Vašich stránek. Aktualizace stránek pak bude plně ve Vašich rukou. Budete si moci stránky aktualizovat, mazat staré, přidávat nové, měnit obsah a pod. Samozřejmě pokud budete z nějakého důvodu chtít, abychom aktualizaci Vašich stránek dělali za Vás, jsme na to připraveni.

Spolehlivost

Na našich serverech je nainstalován operační systém Linux a výkonný www server Apache. Aktualizaci uživatelských stránek je možno provádět pomocí přiděleného jména a hesla a protokolu FTP nebo SCP, k poštovním schránkám lze přistupovat protokoly POP3, obsluhu databází zajišťuje robustní a rychlý démon MySQL.

ZpětDalší

Kontakty | E-shop | © 2002-2005 webdesign by ATLANCOM